Mai, 2025

2025tir20mai16:0020:00SNAKK X: Ingen er fri før alle er fri!16:00 - 20:00

Arrangementsdetaljer

💬 SNAKK X: Ingen er fri før alle er fri!

🗓 Tirsdag 20.mai
🕓 Kl. 16-20.30
➖ Middag fra kl. 16.30
➖ Samtale fra kl. 17.30
📍 @antirasistisksenter – Storgata 25, Oslo, Norway 0184

✊ Dagens tema er interseksjonalitet – ingen er fri før alle er fri.
Vi snakker om hvordan ulike former for undertrykkelse henger sammen, og hvorfor solidaritet på tvers av minoriteter og kamper er helt nødvendig i antirasistisk arbeid. Hva betyr det å stå i flere identiteter samtidig – og hvordan kan vi støtte hverandre uten å viske ut forskjellene?

Denne gangen får vi besøk av Stephen Adom – leder i @foreningenfri og en tydelig stemme for mangfold og rettferdighet. Han har lang erfaring fra organisasjonslivet og arbeidet med likestilling og inkludering, og kommer for å dele perspektiver og starte samtalen med oss.

🧡 Agenda X fyller 25 år i 2025.
Dette skal vi feire med events gjennom hele året, med stor todagers festival 6.-7. desember! Målet er å synliggjøre kunst, kultur, antirasisme, og ungdoms potensial og rolle i et mangfoldig samfunn, med fokus på historie, nåtid og fremtid. Stay tuned!

mer

Del dette arrangementet

Dato/tid

20. Mai 2025 16:00 - 20:00