Juni, 2025
Arrangementsdetaljer
I 2025 er det stortingsvalg og sjelden har skeives liv og rettigheter vært under sterkere angrep både i Norge og internasjonalt. Inspirert av MAGA-Trump fører enkelte krefter “debatten” om våre skeive
Arrangementsdetaljer
I 2025 er det stortingsvalg og sjelden har skeives liv og rettigheter vært under sterkere angrep både i Norge og internasjonalt.
Inspirert av MAGA-Trump fører enkelte krefter “debatten” om våre skeive liv inn i meningsløse spor om flagging og hva pride (ikke) er. Dette er en tydelig avsporing av diskusjonen om faktiske tiltak for å bedre skeives rettigheter, liv og levekår.
Derfor inviterer vi til en debatt, forhåpentligvis fri for avsporinger. Tvert i mot vil vi gi partiene anledning til å svare på hvordan de vil jobbe for å sikre skeive de rettighetene vi fortsatt står uten om de vinner stortingsvalget til høsten. Og, hva er de (ikke) villig til å forhandle på i eventuelle koalisjonssamarbeid?
Hvordan vil de jobbe for en tredje juridisk kjønnskategori?
Hvordan tenker partiene om transpersoner og bifile kvinner, som er spesielt marginaliserte jamfør levekårsstatistikker i Norge? Har man noen forslag til tiltak?
Statistikken forteller oss dessuten at skeive barn og unge har mindre fremtidstro, mobbes mer og deltar mindre i idretten. Derfor, og ikke minst, spør vi om hva partiene planlegger å gjøre for å ivareta det som er framtiden vår, skeive barn og unge, om de vinner valget?
Dette er noen av spørsmålene som stilles når FRI, Skeiv Verden, Skeiv Ungdom, PKI og Skeive Funkiser går sammen og inviterer til debatt under Oslo Pride 2025.
Målet med debatten er at skeive, og venner av skeive, våre medlemmer og andre ved stortingsvalget til høsten kan avgi sine stemmer og være trygge på at en har gjort et valg som ivaretar skeive liv og levekår best mulig når stemmene er talt opp og resultatet etter stortingsvalget er klart i september.
Bekreftede deltakere/partier:
MDG – partileder Arild Hermstad.
Rødt – partileder Marie Sneve Martinussen.
SV – partileder Kirsti Bergstø.
AP – Tonje Brenna – nestleder.
Høyre – Henrik Asheim – 1. nestleder.
V – Grunde Almeland – 2. kandidat fra Oslo.
FrP – Simen Velle – 2. kandidat fra Oslo.
SP – Synne Lerhol – 1. kandidat fra Oslo.
KrF – Clement Størksen – 3. kandidat fra Oslo.
NB! Gratis – men krever billetter!
Valg 2025: Parti(leder)debatt under Oslo Pride, om skeives liv og rettigheter
Dato: Tirsdag 24. juni.
Sted: Det norske teateret.
Tid: Dørene åpner 16:30. Debattstart klokken 17:00 – debattslutt klokken 18:00.
Arrangører: FRI, Skeiv Verden Skeiv Ungdom, PKI og Skeive Funkiser.
mer
Dato/tid
24. Juni 2025 16:30 - 18:00
Hvor
Det Norske Teatret
Kristian IVs gate 8, 0164 Oslo
-
Kommende arrangement
- Gjeldende måned
Arrangementsdetaljer
Velkommen til Kafé Don`t Tell Mama i Tønsberg 🏳️🌈 Vel møtt ❤ Meny: Kaffe, te, kakao, brus, pizza, brownies med/uten is. Onsdager fra klokken 18:00 til 21:00. Adresse: Storgaten 52, 3126 Tønsberg. Kaféen
Arrangementsdetaljer
Velkommen til Kafé Don`t Tell Mama i Tønsberg 🏳️🌈
Vel møtt ❤
Meny: Kaffe, te, kakao, brus, pizza, brownies med/uten is.Onsdager fra klokken 18:00 til 21:00.
Adresse:
Storgaten 52, 3126 Tønsberg.
Kaféen befinner seg i lokalene til Emmaus (tidligere Q) i u-etg.Støtt frivilligheten – hele året!
Engasjer deg som medlem!
Støtt arbeidet ved å gi en gave!mer
Dato/tid
Hele året (2025)
Hvor
Emmaus (tidligere Q)
Storgaten 52, 3126 Tønsberg
Flere datoer for dette arrangementet
Arrangementsdetaljer
Skeiv Idrett er en undergruppe til FRI Agder hvor trening og moro står i fokus. Vi trener hver mandag kl 17.30-19.00 i Odderøyhallen. Sjekk våre arrangementer på facebook for oppdatert
Arrangementsdetaljer
Skeiv Idrett er en undergruppe til FRI Agder hvor trening og moro står i fokus. Vi trener hver mandag kl 17.30-19.00 i Odderøyhallen. Sjekk våre arrangementer på facebook for oppdatert informasjon om trening.
Kontakt oss på agder@foreningenfri.no ved behov.Støtt frivilligheten – hele året!
Engasjer deg som medlem!
Støtt arbeidet ved å gi en gave!Dato/tid
Hele året (2025)
Hvor
Odderøyhallen
4610 Kristiansand
Arrangementsdetaljer
Det er sesong for skogbrann og dermed blir det vanskelig å tenne opp bål på en stund. Vi forflytter oss derfor ned til Ås sentrum og fortsetter praten på rådhusplenen!
Arrangementsdetaljer
Det er sesong for skogbrann og dermed blir det vanskelig å tenne opp bål på en stund. Vi forflytter oss derfor ned til Ås sentrum og fortsetter praten på rådhusplenen! Kom sitt med oss hvis du trenger du en plass for å fordøye nyhetsbilde litt, snakke med likesinnede og lande litt før en ny uke starter!
Arrangert av skeive, åpent for alle!Sted: Parken ved Ås kulturhus – se etter regnbueflagg! Arrangementet er alkoholfritt og aldersåpent.
Adkomst: Nærmeste offentlig transport er Ås stasjon (tog) og Ås videregående skole (buss), det er kun få minutter å gå derfra. Parkeringsplass er like ved, gratis på søndager.Friends of Dorothy Follo er en aktivitetsgruppe i FRI Oslo og Viken – og består av en gjeng skeive i 30-40-årene som ønsker et mer aktivt skeivt miljø i Follo-regionen. Friends of Dorothy Follo arrangerer derfor uformelle cafétreff og andre lavterskel.arrangementer.
mer
Dato/tid
29. Juni 2025 18:00
-
Alle arrangement i FRI
-
-